Legendární alpské město oddané zimním sportům

Kitzbühel je již déle než 125 let známý po celém světě jako oblíbená destinace pro úžasnou zimní dovolenou v prostředí plném tradic. Snadná dostupnost, dlouhá zima, výborné sněhové podmínky, mnoho kulturních akcí a nejvyšší možný komfort – takové je hlavní město zimních sportů. Vzhůru na perfektní lyžařskou dovolenou v srdci tyrolských Alp!

Lift Gondeln im Winter

Sníh a slunce v hlavní roli

Lyžování v Kitzbühelu, to je splněný sen! Perfektně upravené sjezdovky, nejmodernější systém lanovek a 233 kilometrů sjezdovek rozbuší srdce každého milovníka lyžování. Kromě světoznámé sjezdovky Hahnenkamm Streif nabízí 57 lyžařských vleků velkou zábavu na sjezdovkách pro začátečníky i profesionály. 60 horských chat a restaurací, každá sama o sobě jedinečná, lákají na kulinářské speciality s výhledem na nádherná horská panoramata.

Gleise

KITZBÜHEL JE SNADNO DOSTUPNÝ PRO VŠECHNY FANOUŠKY ZIMNÍCH SPORTŮ.

V pohodě do Kitzbühelu

Skifahrer beim Carven

Perfektní lyžařské radovánky, fantastické sjezdovky

Lyžařská sezóna je v Kitzbühelu dlouhá. Od poloviny října do začátku května najdou lyžařští nadšenci v Kitzbühelu ideální podmínky. Vedle slavné závodní sjezdovky Streif nabízí Kitzbühel také pestrý terén. Obzvláště atraktivní pro začátečníky, děti a tzv. věčné začátečníky: cvičné vleky v údolí jsou zdarma.

Bohatá nabídka panoramatických výletů dává i nelyžařům příležitost, jak si užít úžasný svět hor.

Paar im Sessellift

Začátečníci i profesionálové mohou kroužit své oblouky na 233 kilometrech sjezdovek. Začátečníci a rodiny mají příležitost zlepšit si techniku na 94 kilometrech lehkých sjezdovek. Sportovně ambiciózní lyžaři jistě ocení 67 kilometrů středně těžkých a těžkých sjezdovek. Lyžařské potěšení zaručuje celkem 96 značených a upravovaných sjezdovek s 57 vleky a lanovkami.

Nejen čísla vás ohromí. Každý, kdo se podívá ze sedačkové lanovky směrem na Südberge až k pohoří Vysoké Taury, pochopí, proč bylo toto lyžařské středisko již po 8. zvoleno „Nejlepším lyžařským střediskem v Rakousku“.

STEZKA MAPA
Paar beim Skitour gehen

Zážitky mimo sjezdovku: slunce a sníh

Kitzbühel umí mnohem víc: běh na lyžích, zimní turistiku, výlety na sněžnicích, sáňkování, bruslení, metanou nebo zkoušení nových trendy sportů – ne nadarmo je Kitzbühel legendárním městem sportu v Alpách.

Kitzbüheler Grasberge, ležící mezi horskými vrcholy Kitzbüheler Horn a Hahnenkamm, lákají i v zimě na pěší túry. Pro hosty z Kitzbühelu jsou zimní túry a výlety na sněžnicích s průvodcem k nejkrásnějším místům v Alpách zdarma.

Bruslařům a klasickým běžkařům je zdarma k dispozici více než 70 kilometrů tratí. Běžecké tratě města kamzíků jsou trasy pro požitkáře – snadno se po nich běhá a jsou bez extrémních stoupání. Sportovní běžecká trať je osvětlena až do 21:30 hodin.

V nabídce Kitzbühelu také najdete jízdu na saních tažených koňmi po jezeře Schwarzsee nebo metanou v různých zařízeních. Když už mluvíme o ledu: Sportovní areál Sportpark Kitzbühel nabízí vedle klasického bruslení také jedinou rakouskou curlingovou halu, kde si hosté mohou zasoutěžit v „šachu na ledě“.

Kaiserschmarrn in der Pfanne

Zážitek nejvyšší úrovně

Skvělý kulinářský požitek nabízí nejrůznější hospůdky a restaurace v uličkách více než 750 let starého centra Kitzbühelu. Bohatá kulinářská nabídka se prezentuje od tradiční domácí kuchyně až po gastronomii vysoké mezinárodní úrovně. Tak spojuje Kitzbühel a jeho rekreační vesničky celkem 13 symbolů gastronomie, totiž kuchařských čepic, rozdělených do 11 restaurací.

KULINÁŘSKÝ V KITZBÜHELU
Contact

The Kitzbühel Tourism team is at your disposal at any time!

TELEPHONE
0043 5356 66660


E-MAIL
info@kitzbuehel.com


ON SITE
Hinterstadt 18 | 6370 Kitzbühel 


Press contact

Anna Lena Obermoser
0043 5356 66660 16
​​​​​​​a.obermoser@kitzbuehel.com

Accommodations
1 Rooms, 2 Adults, 0 Children
culinary
open huts
18
open restaurants
49
Lifts
open lifts
7
Einseil-Umlauf-Bahn

A1 Hahnenkammbahn

Einseil-Umlauf-Bahn

A4 Fleckalmbahn

Einseil-Umlauf-Bahn

B1 Hornbahn I

Einseil-Umlauf-Bahn

B2 Hornbahn II

Tragseilbahn, Pendelbahn

B3 Horngipfelbahn

4er Sesselbahn

E8 Gaisberg

2er Sesselbahn

H1 Bichlalm

Contact

The Kitzbühel Tourism team is at your disposal at any time!

TELEPHONE
0043 5356 66660


E-MAIL
info@kitzbuehel.com


ON SITE
Hinterstadt 18 | 6370 Kitzbühel 


Press contact

Anna Lena Obermoser
0043 5356 66660 16
​​​​​​​a.obermoser@kitzbuehel.com