Legendární alpské město oddané zimním sportům

Kitzbühel je již déle než 125 let známý po celém světě jako oblíbená destinace pro úžasnou zimní dovolenou v prostředí plném tradic. Snadná dostupnost, dlouhá zima, výborné sněhové podmínky, mnoho kulturních akcí a nejvyšší možný komfort – takové je hlavní město zimních sportů. Vzhůru na perfektní lyžařskou dovolenou v srdci tyrolských Alp!

Lyžování v Kitzbühelu, to je splněný sen! Perfektně upravené sjezdovky, nejmodernější systém lanovek a 233 kilometrů sjezdovek rozbuší srdce každého milovníka lyžování. Kromě světoznámé sjezdovky Hahnenkamm Streif nabízí 57 lyžařských vleků velkou zábavu na sjezdovkách pro začátečníky i profesionály. 60 horských chat a restaurací, každá sama o sobě jedinečná, lákají na kulinářské speciality s výhledem na nádherná horská panoramata.

Lift Gondeln im Winter
Gleise

KITZBÜHEL JE SNADNO DOSTUPNÝ PRO VŠECHNY FANOUŠKY ZIMNÍCH SPORTŮ.

V pohodě do Kitzbühelu

Perfektní lyžařské radovánky, fantastické sjezdovky

Lyžařská sezóna je v Kitzbühelu dlouhá. Od poloviny října do začátku května najdou lyžařští nadšenci v Kitzbühelu ideální podmínky. Vedle slavné závodní sjezdovky Streif nabízí Kitzbühel také pestrý terén. Obzvláště atraktivní pro začátečníky, děti a tzv. věčné začátečníky: cvičné vleky v údolí jsou zdarma.

Bohatá nabídka panoramatických výletů dává i nelyžařům příležitost, jak si užít úžasný svět hor.

Začátečníci i profesionálové mohou kroužit své oblouky na 233 kilometrech sjezdovek. Začátečníci a rodiny mají příležitost zlepšit si techniku na 94 kilometrech lehkých sjezdovek. Sportovně ambiciózní lyžaři jistě ocení 67 kilometrů středně těžkých a těžkých sjezdovek. Lyžařské potěšení zaručuje celkem 96 značených a upravovaných sjezdovek s 57 vleky a lanovkami.

Nejen čísla vás ohromí. Každý, kdo se podívá ze sedačkové lanovky směrem na Südberge až k pohoří Vysoké Taury, pochopí, proč bylo toto lyžařské středisko již po 8. zvoleno „Nejlepším lyžařským střediskem v Rakousku“.

STEZKA MAPA

Zážitky mimo sjezdovku: slunce a sníh

Kitzbühel umí mnohem víc: běh na lyžích, zimní turistiku, výlety na sněžnicích, sáňkování, bruslení, metanou nebo zkoušení nových trendy sportů – ne nadarmo je Kitzbühel legendárním městem sportu v Alpách.

Kitzbüheler Grasberge, ležící mezi horskými vrcholy Kitzbüheler Horn a Hahnenkamm, lákají i v zimě na pěší túry. Pro hosty z Kitzbühelu jsou zimní túry a výlety na sněžnicích s průvodcem k nejkrásnějším místům v Alpách zdarma.

Bruslařům a klasickým běžkařům je zdarma k dispozici více než 70 kilometrů tratí. Běžecké tratě města kamzíků jsou trasy pro požitkáře – snadno se po nich běhá a jsou bez extrémních stoupání. Sportovní běžecká trať je osvětlena až do 21:30 hodin.

V nabídce Kitzbühelu také najdete jízdu na saních tažených koňmi po jezeře Schwarzsee nebo metanou v různých zařízeních. Když už mluvíme o ledu: Sportovní areál Sportpark Kitzbühel nabízí vedle klasického bruslení také jedinou rakouskou curlingovou halu, kde si hosté mohou zasoutěžit v „šachu na ledě“.

Zážitek nejvyšší úrovně

Skvělý kulinářský požitek nabízí nejrůznější hospůdky a restaurace v uličkách více než 750 let starého centra Kitzbühelu. Bohatá kulinářská nabídka se prezentuje od tradiční domácí kuchyně až po gastronomii vysoké mezinárodní úrovně. Tak spojuje Kitzbühel a jeho rekreační vesničky celkem 13 symbolů gastronomie, totiž kuchařských čepic, rozdělených do 11 restaurací.

KULINÁŘSKÝ V KITZBÜHELU
Sdílet tuto stránku
Events
Loading...
Up to date
Loading...
Loading...
Loading...
Accommodation
Loading...